سرویس دوره ای کیا و هیوندای | چگونه طول عمر خودرو خود را بالا ببریم؟ | زمان تعویض لوازم مصرفی

قطعات خودرو, مقالات

اتومبیل ها، مثل بسیاری از دستگاه‌های مختلف، از هر برند و کارخانه ای که باشند، نیاز به تعمیر، نگهداری و سرویس دوره ای خودرو دارند. یکی از اقداماتی که در جهت نگهداری از آن ها انجام می شود و موجب پیشگیری از مشکلات بزرگ تر و در نتیجه طول عمر خودروها می گردد، انجام سرویس دوره ای کیا و هیوندای یا سایر برند ها می باشد. بنابراین، در ادامه مطلب به بررسی چیستی سرویس دوره ای ماشین و همینطور مزایای آن می پردازیم.

همچنین، مجموعه معتبر و با سابقه ای در یزد را به شما معرفی خواهیم کرد که می توانید با اطمینان خاطر از کیفیت خدمات ارائه شده، سرویس دوره ای در یزد و تعمیرات ماشین خودتان را به آنها بسپارید.

پس، اگر به سلامت خودرو و رفاه بیشتر خودتان در حین رانندگی اهمیت می دهید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

سرویس دوره ای خودرو چیست؟

همانطور که می دانید، اتومبیل ها از قطعات ریز و درشتی تشکیل شده‌اند که هر کدام از آنها وظیفه انجام کاری را برعهده دارند. به طور کلی، قطعات و لوازم خودروها را به دو بخش لوازم مصرفی و لوازم غیر مصرفی تقسیم می کنیم. تفاوت اصلی بین این دو گروه از لوازم را می توان در طول عمر آنها خلاصه نمود. به این صورت که خوردگی و فرسایش لوازم مصرفی، در مدت زمان کمتری نسبت به لوازم غیر مصرفی اتفاق می‌افتد.

سالم بودن قطعه و هماهنگی بین قطعات، تاثیر بسیار مهمی در عملکرد صحیح ماشین دارد. بنابراین، بایستی که چک نمودن بخش های مختلف (به خصوص لوازم مصرفی)، هر از مدتی انجام گیرد. با توجه به این توضیحات می توانیم سرویس دوره ای کیا و هیوندای را به طور خلاصه این چنین تعریف کنید: سرویس کردن خودرو عبارت است از، چک نمودن وضعیت عملکرد ماشین که در دوره های زمانی و به صورت منظم انجام می شود.

هدف از انجام سرویس دوره ای ماشین یافتن معایب احتمالی و رفع آنها است که تمرکز ویژه آن، بر روی لوازم مصرفی خودرو می باشد.

میتوانید برای مشاهده خدمات، محصولات و همچنین سرویس دوره ای در یزد به مجموعه چیتا پارتس سر بزنید.

سرویس دوره ای چیست

برسی سرویس دوره ای کیا و هیوندای

انواع لوازم مصرفی در خودرو های کیا و هیوندای و … و زمان تعویض آن در سرویس دوره ای

سرویس دوره ای خودرو، شامل مراحل مختلفی از جمله چک نمودن ساییدگی کلی قطعات، تنظیم سیستم ترمز، موتور، اگزوز و… می باشد که ممکن است به بیش از ۳۰ مورد هم برسد. البته، انجام این سرویس و قیمت تمام شده آن، بستگی به نوع ماشین، مجموعه مورد نظر، مدل و سفارش مشتری دارد که در خودروهای مختلف، با یکدیگر متفاوت هستند. ما در مجموعه چیتا با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت سرویس دوره ای در یزد را برای شما انجام خواهیم داد.

پیشنهاد شده اینو بخونی!  5 ارور رایج خودرو های کیا، هیوندای و سایر برند ها | برسی و روش رفع آن

در اینجا، سعی می کنیم که موارد مهم تر را در خودروهای هیوندای و کیا مورد بررسی قرار دهیم.

انواع لوازم مصرفی

برسی انواع لوازم مصرفی

روغن موتور

برندهای مختلفی از روغن برای گیربکس ماشین های هیوندای و کیا مورد استفاده قرار می گیرند که معمولاً، قرمز رنگ هستند. تعویض به موقع روغن موتور، باعث می‌شود که موتور خودرو روان تر کار کند و سر و صدای کمتری نیز داشته باشد. زمان تعویض روغن در ماشین های هیوندای و کیا، بستگی به شرایط استفاده و مدت زمان کارکرد ماشین دارد و معمولاً، با توجه به میزان مسافت طی شده که بین ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار کیلومتر است، تعیین می‌شود.

البته، مکانیک های با تجربه مجموعه چیتا پارتس، پس از مشاهده روغن و بررسی کیفیت آن متوجه زمان تعویض روغن می شوند.

شمع

اگر بهترین سوخت و روغن هم در موتور ماشین قرار دهید ولی جرقه مناسبی توسط شمع انجام نشود، عملکرد ماشین با نقص مواجه می گردد. به عنوان مثال، استارت خوردن ماشین به خوبی انجام نمی شود. بنابراین، زمانی که سر شمع ها دوده گرفته باشد، نیاز به تمیزکاری و یا تعویض خواهد داشت. برای تهیه قطعات یا لوازم مصرفی انواع خودرو های کره ای با بهترین کیفیت به برچسب شمع خودرو مراجعه کنید.

فیلتر هوا 

این قطعه که در هواکش ماشین وجود دارد و نقش سیستم تنفسی را ایفا می کند. از اولین قطعاتی است که در زمان اجرای سرویس دوره ای خودرو، مورد بررسی قرار می گیرد. به مرور زمان و به دلیل غبار گرفتن کاغذ فیلتر هوا، میزان ورود هوا به موتور کم شده و باعث مصرف سوخت بالا تر می گردد. ضمن اینکه رینگ های موتور نیز ضعیف می‌شوند.

تسمه تایم 

به طور کلی، برای تعویض این قطعه بایستی که به توصیه ها و تاریخی که تولید کننده مشخص کرده است، توجه داشته باشید. با این وجود، بنا به شرایط و میزان استفاده از خودرو ها، ممکن است که زودتر از زمان مقرر، تسمه تایم پاره شود که در این صورت موجب روشن نشدن خودرو می‌شود. در سرویس دوره ای کیا و هیوندای مجموعه چیتا پارتس تسمه تایم چک میشود تا این مشکل برای شما پیش نیاید

روغن ترمز 

قطعاً، شما هم دوست دارید که در زمان های اضطراری بتوانید ماشین خودتان را به خوبی کنترل نمایید. پس، روغن ترمز را حتماً به صورت دوره ای چک نمایید و از صحت آن مطمئن شوید. پس از طی مسافتی در حدود ۵۰ هزار کیلومتر، آن را چک کرده و در صورت نیاز تعویض نمایید. ما در سرویس دوره ای در یزد در صورت نیاز برای شما تعویض خواهیم کرد.

پیشنهاد شده اینو بخونی!  4 تا از شایع‌ترین اصطلاحات فنی خودرو که باید بدانید | روش‌های برطرف کردن آن‌ها

باتری خودرو

مهمترین وظیفه آن، تامین انرژی ابتدایی برای روشن شدن موتور ماشین می باشد. معمولاً در باطری های جدید، یک چشمی برای نشان دادن میزان شارژ باطری، بر روی آن تعبیه شده است. با توجه به شرایط محیطی و نحوه استفاده از آن، زمان تعویض متغیر میباشد.(به طور میانگین و مفید، بین یک تا دو سال) حتی الامکان در زمان تهیه باتری، از خرید باتری هایی که یک سال از زمان تولید آنها گذشته است، اجتناب کنید. برای تهیه باطری های اورجینال میتونید به صفحه محصولات سر بزنید.

اینها، برخی از موارد مصرفی در خودروهای هیوندای، کیا و سایر خودروها بودند که به طور خلاصه به آنها اشاره شد. برخی دیگر از این لوازم مصرفی عبارتند از: فیلتر روغن، چرخ ها، روغن گیربکس، فیلتر اتاق، صافی بنزین، لنت ترمز، ضد یخ و آب رادیاتور، آب شیشه شور و… که بایستی توسط مکانیک های متخصص چیتا مورد برسی قرار میگیرند.

معاینه خودرو

خدمات چیتا

قیمت سرویس دوره ای ماشین

تا اینجا، با اهمیت و ضرورت استفاده از سرویس دوره ای خودرو کیا و هیوندای آشنا شدیم. مسلماً، سرویس دوره ای، نقایص جزئی را برطرف کرده و در نتیجه از وقوع معایب بزرگتر در سیستم ماشین، پیشگیری می کند.

ضمن اینکه هزینه ها را به صورت قابل توجهی کاهش داده و در طولانی مدت باعث می شود که مقدار زیادی از ارزش پولی ماشین، کاسته نشود. برای اینکه از مزایا و نتایج سرویس دوره ای خودرو کیا و هیوندای، به خوبی بهره مند شوید، لازم است که به فروشگاه های مطمئن و معتبر مراجعه کنید. پیشنهاد ما، تعمیرگاه تخصصی چیتا ( chitaparts.ir ) می باشد.

این تعمیرگاه، با یک دهه تجربه در تعمیر خودروهای هیوندای، کیا و انواع ماشین های داخلی و خارجی، آماده ارائه خدمات مختلف با قیمت مناسب، به شما هموطنان و هم استانی های یزدی عزیز می باشد.

شما می توانید، برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی نشانی اینترنتی www.chitaparts.ir کلیک نمایید. همچنین، از بخش منوی اصلی سایت و گزینه “تماس با ما”، به راهنمایی های رایگان این مجموعه دسترسی خواهید داشت. در پایان، امیدواریم که با انتخابی صحیح و رعایت توصیه ها، از نتایج سودمند سرویس دوره ای خودرو بهره مند شوید و لذت مسافرت خودتان را دو چندان کنید.

همچنین برای آشنایی بیشتر با قطعات کیا و هیوندای میتوانید از مقاله ی تا چه میزان از قطعات کیا و هیوندای و یا سایر برند ها شناخت دارید؟ استفاده کنید.

برای مشاهده مقالات بیشتر نیز میتوانید به صفحه وبلاگ سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب پیشنهادی

فهرست