رانندگی بهینه چیست؟ برسی روش های کاهش مصرف سوخت

رانندگی, مقالات

رانندگی یکی از مهارت ‌های مورد نیاز امروز می‌باشد که ممکن است بسیاری از ما با توجه شرایط زندگی امروز، نیاز داشته ‌باشیم آن را فرا بگیریم. توجه نمایید که رانندگی نیز درست مانند هر فعالیت دیگری نیاز به ‌مهارت خاصی دارد و شما باید سعی نمایید که با استفاده از مهارت ‌های رانندگی بهینه و رانندگی اکونومیک مصرف سوخت را برای خودتان پایین‌تر بیاورید و همچنین یک رانندگی سالم را تجربه کنید.

رانندگی هیجانی و عصبی می‌توانند باعث هدر رفت سوخت و استهلاک بیش ‌از حد خودرو شود در کنار این موارد، این نوع رانندگی می‌تواند خطر جانی را برای شما داشته باشد. با توجه به این موارد و نکات شما  می‌توانید با رانندگی ایمن و مناسب و همچنین به ‌کار گیری روش ‌های رانندگی بهینه مصرف سوخت خود را تا آنجا که می‌توانید پایین ‌تر بیاورید و به ایمنی و آرامش اعصاب و روان خودتان کمک کنید.

بررسی روش های رانندگی بهینه برای سفر درون شهری

رانندگی خشن

توجه نمایید که امروزه مصرف بهینه سوخت علاوه ‌بر پائین‌تر آوردن هزینه ‌های شما باعث بهتر کار کردن موتور می‌شود و علاوه‌ بر این موارد کاهش آلودگی محیط ‌زیستی را با خود به ‌همراه دارد. پس شما باید سعی کنید که با به ‌کارگیری روش‌ های رانندگی بهینه، علاوه ‌بر کاهش سوخت خودرو میزان استهلاک خودروی خودتان را نیز تا آنجا که می‌توانید پایین ‌تر بیاورید و هزینه‌ های مربوط به تعمیرات را نیز کم کنید. همچنین شما می‌توانید با رانندگی بهینه آرامش روانی خود هنگام رانندگی را حفظ کنید و از رانندگی خود لذت ببرید.

روش ‌های رانندگی بهینه برای سفر درون‌ شهری

ما قصد داریم‌ در ادامه برای شما روش ‌هایی را نام ببریم که شما می‌توانید با به ‌کارگیری آن‌ ها یک رانندگی بهینه را داشته باشید و میزان مصرف سوخت خودتان را پایین‌تر بیاورید. اگر شما نیز کنجکاو هستید که این موارد را بدانید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید‌.

برسی رانندگی بهینه

برسی روش رانندگی بهینه

بار خودرو را تا آنجا که می‌توانید کم کنید

یکی از مواردی که می‌تواند میزان مصرف سوخت شما را پایین‌تر بیاورد این است که شما از اضافه کردن بار های غیر ضروری به خودروی خودتان اجتناب کنید و سعی کنید تا جایی ‌که می‌توانید خودروی خود را سبک نگه دارید. توجه نمایید ممکن است هر روز وسایلی که به آن ‌ها نیاز ندارید با خود به هر طرف جابجا کنید، پس بهتر است سعی کنید که وسایل غیر ضروری خود را کنار بگذارید و تنها به جا‌به ‌جایی وسایل ضروری بپردازید.

پیشنهاد شده اینو بخونی!  5 ارور رایج خودرو های کیا، هیوندای و سایر برند ها | برسی و روش رفع آن

کاهش بار خودرو یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار در رانندگی اکونومیک می‌باشد و میزان مصرف سوخت خود را تا آنجا که می‌شود کاهش می‌دهد.

باد تایر ها را تنظیم کنید

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند روی رانندگی بهینه شما تاثیر گذار باشد تنظیم کردن باد تایر ها به ‌صورت هفتگی می‌باشد. توجه نمایید که تنظیم باد تایر ها علاوه‌ بر خوش فرمان کردن ماشین، مصرف سوخت را تا جایی ‌که می‌شود پایین می‌آورد. شما باید سعی کنید که پس‌از طی کردن مسافت ‌های گوناگون، یا یا به‌ صورت روزانه میزان باد تایر های خودتان را چک کنید و به‌ صورت هفتگی آن‌ ها را تنظیم کنید تا خدای ‌نکرده مشکل خاصی در این زمینه برای شما به وجود نیاید.

باد تایر در رانندگی اکونومیک

تاثیر باد تایر در رانندگی بهینه

تا جایی ‌که می‌شود از تهویه هوا استفاده نکنید!

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند میزان مصرف سوخت شما را بالاتر ببرد و می‌تواند استهلاک خودروی شما را سریع ‌تر کند روشن گذاشتن دائمی تهویه هوا می‌باشد. افراد بسیار زیادی ممکن است که از همان لحظه که داخل ماشین می‌نشیند، تهویه را روشن کنند تا زمانی‌ که می‌خواهند پیاده شوند. این‌ موضوع اصلا کار درستی نیست و می‌تواند آسیب‌ های جبران ‌ناپذیری را به خودروی شما وارد کند.

شما می‌توانید با پایین کشیدن شیشه خودتان و پایین کشیدن یک شیشه دیگر، یک تهویه مناسبی برای گردش هوای خوب را در ماشین خودتان ایجاد کنید و به‌ راحتی هوای داخل ماشین را تعویض کنید؛ اما اگر به ‌طور دائم تهویه خودکار ماشین را روشن کنید این‌ موضوع می‌تواند به سیستم ماشین شما آسیب وارد کند پس سعی کنید که تنها در شرایط ضروری از سیستم تهویه هوا استفاده کنید تا بتوانید روش رانندگی بهینه را به کار بگیرید.

از روغن‌ های مناسب استفاده کنید‌

از دیگر مواردی که روی رانندگی بهینه شما تاثیر گذار می‌باشند استفاده از روغن ‌های باکیفیت و مناسب و مورد تایید خودروسازان و تعمیرکار ها می‌باشد. توجه نمایید که روغن موتور ها و روغن ترمز ها تاثیر بسیار زیادی در کیفیت کارکرد خودروی شما دارا می‌باشند پس سعی کنید که با تعویض به‌موقع آن ‌ها و استفاده از روغن‌ های باکیفیت، از رانندگی خود لذت ببرید.برای اطلاع از زمان تعویض روغن موتور نیز میتوانید مقاله ی سرویس دوره ای کیا و هیوندای را مطالعه کنید.

بررسی روش های رانندگی بهینه برای کاهش مصرف سوخت

بررسی روش های رانندگی اکونومیک در سفر شهری

برای رانندگی بهینه ساعت خروج خود را تنظیم کنید

همان‌ طور که همه شما امروز می‌دانید تردد در کلان‌شهر ها امروزه می‌تواند مشکلات زیادی را با خود به ‌همراه داشته باشد. رانندگی  درون ‌شهری ممکن است با چالش ‌های بسیار زیادی مانند ترافیک همراه باشد، پس اگر شما می‌خواهید که از ترافیک ‌دور بمانید و میزان استهلاک خودروی خودتان را پایین‌تر بیاورید، باید سعی کنید که ساعت خروج خودتان را طوری تنظیم کنید که در ساعات اوج ترافیک بیرون از منزل نباشید. اینکار تاثیر بسیار زیادی در آرامش روانی شما و همچنین بهتر کردن شرایط خودروی شما دارد.

پیشنهاد شده اینو بخونی!  زمان تعویض صفحه کلاچ چه موقع است؟ | چگونه طول عمر صفحه کلاچ را بالا ببریم؟

پس سعی کنید که با جدی گرفتن این مورد استهلاک خودروی خود را به حداقل ممکن برسانید.

سرعت خودتان را کنترل کنید 

یکی دیگر از مواردی که شما می‌توانید با استفاده از آن به رانندگی بهینه خودتان کمک کنید کنترل سرعت می‌باشد. توجه نمایید که رانندگی با سرعت بیش ‌از حد پایین و بیش ‌از حد زیاد به خودروی شما آسیب وارد خواهد کرد؛ پس سعی کنید که سرعت خودتان را تنظیم نمایید و دور موتور و خودتان را روی عدد مناسب نگه دارید تا بتوانید از آسیب رسیدن به خودرو خودتان جلوگیری کنید.

شما باید سرعت متناسب در هر مکانی را بدانید و با نگه‌داشتن سرعت در آن نقطه از آسیب رسیدن به خودروی خودتان جلوگیری کنید و میزان استهلاک آن را تا جایی‌ که می‌توانید پایین‌ بیاورید. بهتر است که شما میزان سرعت خودتان را در تمامی مسیر ها بین محدوده سی تا نود کیلومتر بر ساعت نگه دارید تا مصرف سوخت بهینه ای داشته باشید.

برای دیدن مقاله های بیشتر به وبلاگ مراجعه کنید.

برای خرید قطعات خودرو با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت به سایت چیتا پارتس مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب پیشنهادی

فهرست